Facebook


PRAKTICKÉ RADY » Symboly » Prací symboly
PRACÍ SYMBOLY

Prací symboly ke stažení ZDE

Znak uvedený pod symbolem znamená, že na výrobek takto označený se musí mírně mechanicky působit a nebo působení teploty, vlhkosti, pomocných prostředků ap. musí být krátké.

 


  

Výrobek se může vyvářet. Při praní v pračce se nevyžaduje zvláštní opatrnost. Mechanické působení, máchání bez kontroly teploty vody a odstřeďování odpovídá normálnímu programu pračky.


  

Výrobek se může prát v pračce při teplotě prací lázně nejvýše 95°C. Mechanické působení, máchání ve vodě o teplotě nejvýše 95°C a odstřeďování odpovídá normálnímu programu pračky.


  

Výrobek se může prát v pračce při teplotě prací lázně nejvýše 60°C. Mechanické působení, máchání ve vodě o teplotě nejvýše 60°C a odstřeďování odpovídá normálnímu programu pračky.


  

Výrobek se může prát v pračce při teplotě prací lázně nejvýše 60°C. Mechanické působení, máchání při postupně klesající teplotě vody a odstřeďování odpovídá šetrnému programu pračky.


  

Výrobek se může prát v pračce při teplotě prací lázně nejvýše 40°C. Mechanické působení, máchání ve vodě o teplotě nejvýše 40°C a odstřeďování odpovídá normálnímu programu pračky.


  

Výrobek se může prát v pračce při teplotě prací lázně nejvýše 40°C. Mechanické působení, máchání a odstřeďování odpovídá šetrnému programu pračky.


  

Výrobek se může prát v pračce při teplotě prací lázně nejvýše 30°C. Mechanické působení, máchání ve vodě o teplotě nejvýše 30°C a odstřeďování odpovídá normálnímu programu pračky.


  

Výrobek se může prát v pračce při teplotě prací lázně nejvýše 30°C. Mechanické působení, máchání a odstřeďování odpovídá šetrnému programu pračky.


  

Výrobek se musí prát pouze ručně při teplotě prací lázně nejvýše 40°C a krátkodobě. Během praní se výrobek může pouze lehce mnout a lehce ručně ždímat bez kroucení.


  

Výrobek se nesmí prát.


  

Výrobek se může bělit. Někdy je tato značka uvedena i jako bělení chlórem.


  

Výrobek se nesmí bělit. Někdy je tato značka uvedena i jako zákaz bělení chlórem.


  

Výrobek se může sušit v bubnové sušičce. Nevyžaduje se zvláštní opatrnost.


  

Vlhký výrobek se musí sušit pouze zavěšený.


  

Vlhký výrobek se musí sušit pouze rozložený na rovné ploše.


  

Výrobek se může sušit v bubnové sušičce při normálním sušícím programu.


  

Výrobek se může sušit v bubnové sušičce při nižší teplotě sušení.


  

Výrobek se nesmí sušit v bubnové sušičce.


  

Teplota spodní plochy žehličky nesmí být vyšší než 200°C.


  

Teplota spodní plochy žehličky nesmí být vyšší než 150°C.


  

Teplota spodní plochy žehličky nesmí být vyšší než 110°C.


  

Výrobek se nesmí žehlit.


  

Výrobek se může bělit prostředky uvolňujícími chlor.


  

Výrobek se nesmí bělit prostředky uvolňujícími chlor.


  

Výrobek se může chemicky čistit všemi obvykle používanými rozpouštědly (bělení povoleno).


  

Jiná obdoba značky pro povolení chemického čištění.


  

Výrobek se může chemicky čistit tetrachloreténem (perchloretylénem), benzinem, trifluortrichloretanem nebo fluortrichlormetanem obvyklými postupy čištění.


  

V závislosti na použitém rozpouštědle se při chemickém čištění vyžaduje určitá opatrnost při mechanickém působení a při volbě teploty sušení. Výrobek se může čistit tetrachloreténem (perchloretylénem), benzinem, trifluortrichloretanem nebo fluortrichlormetanem s omezeným přidáním vody.


  

Výrobek se může chemicky čistit pouze benzinem nebo trifluortrichloretanem obvyklými postupy čištění.


  

V závislosti na použitém rozpouštědle se při chemickém čištění vyžaduje zvláštní opatrnost při mechanickém působení a při volbě teploty sušení. Výrobek se může čistit pouze benzinem nebo trifluortrichloretanolem s omezeným přidáním vody.


  

Výrobek se nesmí chemicky čistit.